Riepu meklētājs Dealer Finder

Saķere uz slapja ceļa

Visbūtiskākais riepu uzdevums ir sniegt drošību — visos apstākļos. Saķere uz slapja ceļa ir viena no svarīgākajām veiktspējas īpašībām.

Tomēr lielāka saķere uz slapja ceļa un mazāka rites pretestība bieži ir pretrunīgi mērķi, kuru sasniegšanai vienmēr ir bijis nepieciešams kāds kompromiss attiecībā uz veiktspēju. Pateicoties jaunajiem marķējuma noteikumiem, pircēji varēs redzēt un paši izvēlēties sev vēlamo veiktspēju.

Marķējumā būs redzams 7 klašu diapazons, kurā A klases riepas nodrošina vislielāko saķeri uz slapja ceļa, bet G klases riepas — vismazāko.

D klase netiek attiecināta uz pasažieru automobiļiem. Šajā gadījumā jebkuras riepas, kas neatbilst C klasei, tiek klasificētas kā E klases riepas. Šiem automobiļiem nav G klase saķerei uz slapja ceļa, tāpēc zemākā ir F klase.

Ārkārtas situācijā visu var izšķirt daži metri. Pilnībā nospiežot pasažieru automobiļa bremzes pie 80 km/h, A klases riepu komplekts nodrošinās par 18 metriem īsāku bremzēšanas ceļu kā F klases riepu komplekts.**

**Mērot saskaņā ar Regulā EK 1222/2009 norādītajām testēšanas prasībām. Bremzēšanas attālums var atšķirties atkarībā no braukšanas apstākļiem un citiem ietekmējošiem faktoriem. 

Šeit redzamās marķējuma vērtības ir norādītas tikai ilustratīvā nolūkā. Marķējums var atšķirties atkarībā no riepas modeļa un izmēra.

Degvielas patēriņa efektivitāte
Ārējais troksnis