Riepu meklētājs Dealer Finder

Degvielas patēriņa efektivitāte

Viens no faktoriem, kas ietekmē motorizēta transportlīdzekļa degvielas patēriņa efektivitāti, ir riepu rites pretestība. Izvēloties riepas ar augstu degvielas patēriņa efektivitātes rādītāju, jūs varēsiet nobraukt vairāk kilometru ar tvertnē esošo degvielu un radīsiet mazāk CO2 emisiju.

Šī parādība pastāv, jo rotējot riepa deformējas, kas noved pie enerģijas zuduma, pārvēršot to karstumā. Jo lielāka deformācija, jo lielāka rites pretestība, tādējādi ir nepieciešams lielāks degvielas apjoms, lai transportlīdzeklis virzītos uz priekšu. Citiem vārdiem, mazāka rites pretestība nozīmē zemāku degvielas patēriņu un tādējādi mazākas transportlīdzekļa emisijas, ieskaitot CO² emisijas.

Jaunajā marķējumā būs norādītas dažādas rites pretestības pakāpes, no kurām A nozīmē vislielāko degvielas patēriņa efektivitāti, bet G — vismazāko šajā klasē. Melnā bulta (šajā gadījumā B) līdzās vērtējumam norāda izstrādājuma veiktspējas līmeni. D klase netiek attiecināta uz pasažieru automobiļiem. Jebkuras riepas, kas neatbilst C klasei, tiek klasificētas kā E klases riepas.

Atšķirība starp A un G klasi var nozīmēt degvielas patēriņa samazinājumu par līdz pat 7,5 %. Reālā izteiksmē, izvēloties A klases riepas G klases riepu vietā, jūs varat ietaupīt 6 litrus degvielas uz katriem 1000 kilometriem.**

**Mērot saskaņā ar Regulā EK 1222/2009 norādītajām testēšanas prasībām. Bremzēšanas attālums var atšķirties atkarībā no braukšanas apstākļiem un citiem ietekmējošiem faktoriem.

Šeit redzamās marķējuma vērtības ir norādītas tikai ilustratīvā nolūkā. Marķējums var atšķirties atkarībā no riepas modeļa un izmēra.

Saķere uz slapja ceļa
Ārējais troksnis