Riepu meklētājs Dealer Finder

ES riepu marķējums

Jaunā ES riepu marķējuma skaidrojums

 

Eiropas Parlamenta un Padomes REGULA (EK) Nr. 1222/2009 nosaka, ka visas pēc 2012. gada jūnija ražotās un no 2012. gada novembra ES pārdošanā esošajām riepām* jābūt vai nu uzlīmei, vai marķējumam, kam jābūt redzamam pārdošanas vietā. Šis marķējums satur informāciju par trīs svarīgiem pamata kritērijiem, pēc kuriem var novērtēt riepu veiktspēju — saķere uz slapja ceļa, degvielas patēriņa efektivitāte un ārējais rites troksnis.* Jaunās regulas darbības joma aptver riepas vieglajiem automobiļiem, vieglajiem kravas automobiļiem un lielkravas automobiļiem.

Jaunais ES riepu marķējums ir redzams pa labi.

Piezīme: faktiskais degvielas ietaupījums un drošība galvenokārt ir atkarīga no autovadītāja rīcības.
- Videi draudzīga braukšana var ievērojami samazināt degvielas patēriņu.
- Regulāri jāpārbauda spiediens riepās, lai nodrošinātu vislabāko saķeri uz slapja ceļa un degvielas patēriņa efektivitāti.
- Drošības nolūkā autovadītājiem vienmēr vajadzētu nodrošināt, ka viņi ievēro vismaz minimālo bremzēšanas ceļu.

Vairāk informācijas par jaunajiem riepu marķējuma noteikumiem ir pieejama šajā ES komisijas tīmekļa lapā:  http://ec.europa.eu/energy/efficiency/tyres/labelling_en.htm 

3 kritēriji:

  1. Degvielas patēriņa efektivitāte
  2. Saķere uz slapja ceļa
  3. Ārējais rites troksnis

Katra kritērija skaidrojums ir pieejams, noklikšķinot uz saitēm augstāk.

Riepu veiktspēja

Eiropas riepu marķējums ir atbilstošs riepu pamata veiktspējas rādītājs. Tomēr ar to stāsts nebeidzas. Jūsu drošībai un komfortam ir nepieciešama vislabākā riepu veiktspēja visos apstākļos un visā riepu kalpošanas laikā.
Toyo Tires dara visu, lai apmierinātu patērētājus, izgatavojot produktus, kas pārspēj viņu cerības. Riepu veiktspēju, kas nav norādīta marķējumos, iekšēji pārbauda Toyo Tires tehniķi, kā arī to var pārbaudīt saskaņā ar vadošo automobiļu žurnālu izmantotajiem testiem.

Konstruējot, izstrādājot, pilnveidojot un testējot riepas, Toyo Tires pievērš uzmanību daudziem jaunajā marķējumā nenorādītiem parametriem — manevrējamība slapjos laikapstākļos, stabilitāte lielā ātrumā, izturība pret akvaplanēšanu, nodilumizturība, komforts un troksnis salonā.

Attiecībā uz ziemas riepām Toyo Tires arī izstrādā progresīvas protektora sastāva tehnoloģijas, lai zemā temperatūrā un sniega un ledus apstākļos nodrošinātu nepieciešamās manevrējamības īpašības, bremzēšanu, paātrinājumu un vadāmību.

Visi šie kritēriji kopā atspoguļo reālo pamatu, uz kura ir balstīti Toyo Tires augstākās kvalitātes produkti un palīdz jums iegādāties savām braukšanas prasībām visatbilstošākās riepas.